Paintballové tábory


Paintballový tábor je opravdovým dobrodružstvím

Paintball pobaví

Většinu kluků a část holek paintballový tábor opravdu pobaví. Obléknout se do maskáčů, obout si pořádné boty, nasadit paintballovou masku na obličej a zbývá nejdůležitější věc pro paintball, paintballová zbraň.

Paintballová zbraň funguje na podobném principu jako běžná vzduchovka. Stlačeným plynem je vystřelena paintballová kulička s želatinovou skořápkou, v níž je potravinářské barvivo. A v tom je největší kouzlo paintballu - zásah kuličkou nejde nijak popřít, je jasně viditelný. Časté jsou zásahy do masky, přímo mezi oči. Kupodivu je pocítíte za všech zásahů nejméně, vůbec nebolí.

"Koutkem oka zahlédnu pohyb ve vysoké trávě za skupinou stromů. Rychle se přikrčím, nad hlavou se rozprsklo o strom několik paintballových kuliček. Jejich červaná barva mi cákla na masku. Ještě že platí jen přímý zásah, jinak bych byl už "mrtvý". Proplížil jsem se kolem rybníka zezadu ke střelcům. Dvě přesné rány zblízka a oba dva jsou zasaženi. Vítězství je naše. Paintballový tábor a zase jeden parádní den."

Něco o paintbalové hře na táboře

Paintballový tábor přináší boje v odlehlém lese s vysokými stromy a bujným porostem. Je v něm dost přírodních úkrytů a zábran, které tě ochrání před sprškou painballových kuliček. A co je hlavní - nejsou v něm "civilisti" - zbloudilí turisté.

Vlastnímu paintballu je věnována 50 % táborového času, většinou všechna dopoledne. Odpoledne může být už velké horko, je pak lepší se jít koupat nebo zkusit jinou zábavu - sport a další soutěže.

Výborně se také dá hrát paintball na putovním táboře, kde to pěkně pokropíme doneseným střelivem, vyspíme se jednu noc a zase nazpátek do dalších paintballových bojů u domovské základny.

Na většinu her se rozdělíme na dva rovnocenné týmy. Každý z týmů má své stanoviště, z kterého vyráží na soupeře. Například mu chce ukrást vlajku, zajmout jejich velitele nebo je rovnou všechny zneškodnit. Her jsou mraky a nikdy se neopakují, ani není dopředu znám vítěz. 

Paintballový tábor je hodně adrenalinový sport, ale spolu se vzrušující atmosférou bojů, zažije každý hráč uspokojení ze svého zážitku. Přitom na to nejsi sám, podobné pocity mají i všichni tví spoluhráči a protihráči.

Nejvíce se asi hraje paintball v USA, hodně rozšířený je u nich sportovní paintball, naopak se tolik nehraje v přírodě jako u nás.  Příznivci sportovního paintballu se mohou dostat až na mistrovství světa. Proti sobě hrají týmy a bez předchozího tvrdého tréninku by neměly naději na úspěch. Možná se vám bude hodit i na táboře nějaká rada zkušených hráčů:
Jak hrát paintball.

Všichni za jednoho - jeden za všechny

Fyzická síla jednotlivých hráčů vítězství nezajistí. Důležitější je zapojit mozek a hlavně bojovat jako tým. Sehraný tým dokáže v poklidu zvítězit nad fyzicky zdatnějším soupeřem, jehož hráči nespolupracují. Paintballový tábor není jenom o střílení, naučíš se také přežít v přírodě a postarat se o sebe. A hlavně až paintballový tábor skončí, budeš už navždy vědět, o čem vlastně je ten PAINTBALL.

tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika